Перелік освітніх програм, що реалізуються в закладі.

Відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій МОН від 10.08.2021 № 1/9 – 406 “Щодо окремих питань діяльності закладів дошкільної освіти у 2021 2022 навчальному році" та Базового компоненту дошкільної освіти (нової редакції), рішення педагогічної ради ЗДО № 16 "Дружба" (протокол № 1 від 31.08.2021р)освітній процес здійснюється за такими програмами:

Освітня програма для дітей від 2 до 7 років «Дитина» (2020 р.) є комплексною варіативною програмою, в якій відображено вимоги до змісту дошкільної освіти. Зміст освітньої роботи з дітьми структурований за принципом інваріантності та варіативності. Він дає змогу відійти від традиційної системи занять, оскільки уможливлює інтеграцію різних видів діяльності. Програма забезпечує здійснення інтегрованого підходу до навчально-виховної роботи з дітьми, оскільки у сформульованих завданнях, показниках успішного розвитку та інших рубриках показано, яка саме через зміст певного розділу відбувається оптимізація різних форм активності дітей, запропонованих у «Базовому компоненті дошкільної освіти в Україні». Завдання роботи з дітьми по кожному розділу доповнено з урахуванням різних форм активності дітей – фізичної, пізнавальної, творчої, соціальної, мовленнєвої тощо. Реалізація програмних вимог забезпечить належні умови для зростання здорової, щасливої, самодостатньої, творчої особистості.

"Україна - моя Батьківщина". Парціальна програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку. Парціальна програма "Україна - моя Ботьківщина" розроблена на виконання Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641 і Плану заходів Міністерства освіти і науки України щодо її реалізації. Зміст програми відповідає вимогам Базового компонента дошкільної освіти, чинних програм розвитку, виховання і навчання дітей дошкільного віку. У посібнику розкрито особливості національно-патріотичного виховання, основні напрями, завдання та зміст роботи з дітьми пятого і шостого років життя, форми методичної роботи з педагогами, поради батькам. Парціальна програма з основ здоровя та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку "Про себе треба знати, про себе треба дбати" Програма поглиблено висвітлює змістові компоненти "Про здоровя" та "Безпека життєдіяльності" освітньої лінії інваріантної складової "Особистість дитини".

"Пренатальна і перинатальна педагогіка" автори-упорядники Т.Д.Азаренко,А.А.Грищенко, Т.Л.Гурковська та ін..

"Безмежний світ гри з LEGO" за редакцією О.Ю.Роля, О.П.Борух, та ін.

Програмно-методичний комплекс для дітей з ФФНМ.

Парціальна програма: Англійська мова для дітей дошкільного віку, автори Кулікова І.А., Шкваріна Т.М., заг. редакція Низьковської О.В.