Система управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)

Впровадження системи "ХАССП" (англ. "НАССР") в ДНЗ №16 "Дружба" - є гарантом якості в громадському харчуванні.

На відміну від дорослих, у малечі нема вибору, де харчуватися і як харчуватися, тому, адміністрація установи зобов'язана на законодавчому рівні розробити, впровадити і постійно підтримувати принципи системи "ХАССП".

В дошкільному закладі №16 "Дружба" впроваджено систему "ХАССП"  - це не просто міра для проходження перевірок контролюючих органів, а важливий інструмент для контролю безпеки харчування дітей поза домом.

Реалізація згаданої концепції дозволяє домогтися наступних позитивних моментів:

* В обов'язковому порядку контролюється сировина, що поставляється в ДНЗ для приготування їжі для дітей;

* Існує можливість документального контролю, які проби проходила сировина, перед тим, як потрапити на стіл до дитини;

* Здійснюється жорсткий контроль за умовами її приготування в частині дотримання вимог санітарії та гігієни;

* Своєчасна і якісна дезінфекція інвентарю, приміщення їдальні і кухні;

* Особиста гігієна персоналу;

* Правильне прибирання відходів і сміття;

* Відсутність комах;

* Продукти , які не відповідають за якістю тим, з яких дозволено готувати їжу дітям, повертаються постачальникам або утилізуються;

* Жорсткий контроль за зберіганням продуктів і напівфабрикатів. Комплекс цих заходів допомагає захистити дитину від різних захворювань, включаючи харчові та алергічні отруєння.

Основні нормативні документи, які регламентують діяльність ДНЗ № 16 у цій галузі.

ЗАКОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗИ ТА ЛИСТИ