У зв"язку з карантинними обмеженями та запровдженням дистанційної форми роботи, пропоную Вам , шановні батьки, збагачувати власні знання щодо навчання та виховання дітей саме у цьому розділі. Сподіваюсь, що дана інформація стане Вам у нагоді та виявиться корисною та змістовною.

2020 - 2021 навчальний рік

ВЕРЕСЕНЬ                                                                                                                                                                                                         Займатися розвитком дитини потрібно від народження, а не за віянням тенденцій, саме це має бути нормою у кожній сім'ї. На що звернути увагу, як не перестаратися, як розподіляти види діяльності - допоможе визначитися наступна консультація

/uploads/editor/1415/70695/sitepage_173/files/ranniy_rozvitok_ditini.docx

ЖОВТЕНЬ                                                                                                                                                                                            Батьки купують дитині нові й нові іграшки, бо прагнуть зроби­ти її дозвілля цікавим і різноманітним. Дитина ж замість того, щоб захоплено гратися, відриває лялькам голови, кидає на підлогу ма­шинки або розпорює черева плюшевим звірятам. Така поведінка ти­пова для дошкільників. Утім, цей факт навряд чи втішить батьків і вихователів, адже вони, насамперед, хочуть знати, чому так відбу­вається. Виділимо основні причини, через які дитина може вдавати­ся до руйнівних дій та ламати іграшки.

/uploads/editor/1415/70695/sitepage_173/files/ruynivnik_chi_doslidnik.docx

ГРУДЕНЬ

Дослідники дитячої фізіології та психології встановили, що ру­хова активність поліпшує мозковий кровообіг та функціональний стан центральної нервової системи, активізує психічні процеси, під­вищує розумову працездатність дитини. Утім, зі вступом дитини до школи її рухова активність різко знижується. Одні фахівці ствер­джують, що показник рухової активності знижується на 50%, дру­гі — майже на 90%. Крім того, і сама школа, де дитина навчається впродовж багатьох років, не заохочує фізичну активність: «Сиди спо­кійно!», «Не крутись на уроці!», «Вгамуйся!» — схожі зауваження час­то лунають у класі. Тож чи не кожен школяр із «дитини, що граєть­ся» різко перетворюється на «дитину, яка сидить». Що ж робити батькам? Дану інформацію можна дізнатися з наступного тексту.

/uploads/editor/1415/70695/sitepage_173/files/vpliv_ruhovoi_aktivnosti_na_intelekt_ditini.docx

ЛЮТИЙ

Дитяча психосоматика різноманітна, цікава з професійного по­гляду. Утім, вона приховує чимало підводного каміння. Можна виді­лити три умовні категорії маленьких пацієнтів:

• із діагнозом, який змінюється. Такі діти хворіють, проте лі­карі не можуть встановити остаточний діагноз, хоча і призначають лікування. Вони ненадовго одужують, але потім симптом поверта­ється або виникає новий;
  • із підвищеною травматизацією або хронічним захворюван­ням. Лікарі поставили діагноз і лікують дитину, проте її стан не змі­нюється, а з віком — взагалі погіршується;
  • відносно здорові діти, чиї батьки переконані, що ті серйоз­но хворі.

Останню категорію розглянемо детальніше.

/uploads/editor/1415/70695/sitepage_173/files/koli_turbota_invalidizue.docx

БЕРЕЗЕНЬ

Діти з нормативним розвитком від природи «запрограмовані»  на навчання та особистісне зростання. Вони жваво відгукуються все нове, пробують, ризикують тощо. Крім цього, такі діти мають внутрішні стимули, які дають їм змогу рухатися вперед.

Із дітьми, які мають порушення психофізичного розвитку, усе інакше. Щоб опановувати нові вміння й досліджувати світ, вони потребують додаткової стимуляції та допомоги близьких дорослих. Аби вона була ефективною, батьки мають дотримуватися певних принципів взаємодії.

/uploads/editor/1415/70695/sitepage_173/files/konsultaciya_pro_osoblivih_ditey.docx

КВІТЕНЬ

Питання, коли саме віддавати дитину до школи — у шість чи у сім років, — досі спричиняє гостру полеміку між фахівцями. Тож на що насамперед варто звернути увагу під час прийняття рішення щодо вступу дитини до школи? Які істотні відмінності проявляють шестирічні та семирічні першокласники? Про що мають бути попереджені батьки шестирічних першокласників, аби шкільний старт був успішним?

/uploads/editor/1415/70695/sitepage_173/files/de_solomku_steliti.docx

ТРАВЕНЬ

Чи не кожен дорослий знає, як це — переписувати рядок значків чи абзац, а то й сторінку тексту. І не просто вдруге, а інколи і втретє, і вчетверте. Утім, чергове покоління дорослих продовжує виміщати свої страждання і сльози на теперішніх дітях, які йдуть до першого класу. Аби зупинити це зачароване коло, познайомтесь зі шляхами виходу з нього.

/uploads/editor/1415/70695/sitepage_173/files/strashne_pismo.docx

2021 - 2022 навчальний рік

ВЕРЕСЕНЬ

Кожна родина сама обирає зручний момент, коли саме вперше вести дитину в дитячий садок. Щоб запобігти проблемі, ми готові поінформувати батьків про особливос­ті входження дитини у нові умови життєдіяльності.

/uploads/editor/1415/70695/sitepage_173/files/shist_situaciy_sos.docx

ЖОВТЕНЬ

Батьки по-різному реагують на зізнання дитини у коханні до однолітка. Хтось махає рукою, мовляв: «Нісенітниці! Знаєш, скільки таких Петриків у тебе ще буде?» Хтось радісно повідомляє подрузі: «Уявляєш, наш Миколка закохався!» — і не звертає жодної уваги на сумне обличчя малюка. А хтось суворо зауважує: «Кохання? Жодного кохання у дитячому садку! Я тобі забороняю!» Як насправді мають поводитися батьки, аби не образити дитину й допомогти їй пережити нові незвичайні почуття — спробуємо розібратися.

/uploads/editor/1415/70695/sitepage_173/files/malenka_velika_lyubov.docx